A nyári filmpremierükhöz hasonlóan téli meglepetésekkel jön a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Animáció Tanszéke: minden adventi hétvégén közzétesznek online egy-egy 2019-es mesterszakos diplomafilmet, összesen hetet. Az első kisfilm Natália Azevedo Andrade Tövisek és szálkák című munkája.
A stop motion és 2D animációt vegyítő Tövisek és szálkák főszereplője három unatkozó, elhanyagolt gyermek, akiknek a külvilágtól elzárt életét képzelt kalandok töltik ki. Egy napon megpróbálnak kijutni a külvilágba, de elfoglalt anyjuk érzelmileg teljesen közömbösnek tűnik irántuk. Ahogy a gyerekek nőnek és az anya napi rutinja egyre kimerítőbbé válik, lassan fény derül a rejtélyes ház titkaira.
Natália Azevedo Andrade: Tövisek és szálkák
Natália Azevedo Andrade 1992-ben született Bragában, Portugáliában. A Portói Egyetem Képzőművészeti karán festészetet, a Soares dos Reis Művészeti Iskolában pedig audiovizuális kommunikációt tanult, mely idő alatt számos illusztrációt, képregényt és zinet készített, valamint több kiállításon vett részt. 2012 és 2019 között a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen tanult animációt, mesterszakos diplomamunkája a Tövisek és szálkák, melyet a világ számos fesztiválján bemutattak: többek közt a PÖFF Tallinn Black Nights Filmfesztiválon, a szlovén Animatekán, a koszovói Anibaron, az olasz La Guarimba, a lisszaboni Monstrán, legjobb animáció lett a Minikino Filmheten, a legjobb portugál animációnak választották a Leiria Filmfesztiválon, és különdíjban részesült a Caminhos do Cinema Português Filmfesztiválon.
Natália részt vett az Animations Sans Frontières európai animációs képzésben és a GoCritic! workshopon, jelenleg pedig a viborgi Open Workshop rezidenseként a There Might Be Nothing Here című rövidfilmjének előkészítésén dolgozik. Dolgozott többek közt Buda Flóra Anna 27 című Arany Pálma-díjas filmjén, Márai Gábor Hermit Island című filmjén, valamint Alexander Gratzer In the Upper Room című diplomamunkáján. Jelenleg Portóban él, ahol az AIM Creative Studios producere és animátora.
Balra Natália Azevedo Andrade, jobbra jelenetkép a There Might Be Nothing Here című projektből