Magyar díjesővel ért véget a 25. Szarajevói Filmfesztivál: hat magyar alkotást, köztük Csáki László Kék Pelikan című animációs dokumentumfilm-tervét is díjazták.
Augusztus 16. és 23. között rendezték meg a 25. Szarajevó Filmfesztivált, melynek rövidfilmes versenyprogramjába válogatták Tóth Luca Lidérc úr és Andrasev Nadja Szimbiózis című animációját, a diákfilmek között pedig Gyulai Panni MOME Anim diplomamunkája, a Broken Things is szerepelt.
A szarajevói fesztivál kísérőprogramjaként zajlott a Talents Sarajevo, melynek pitchfórumán 7 filmterv mutatkozhatott be, köztük egyetlen magyarként Csáki László projektje, a Kék Pelikan. A 2010-ben létrehozott Pack & Pitch program célja, hogy felkészítse a rendezőket és producereket arra, hogy eredményesen képviseljék készülőben lévő projektjeiket, melynek segítségével további támogatókat találhatnak. A program keretében a résztvevők megtanulják hogyan lehet hatékonyan bemutatni a filmtereiket írásban és szóban egyaránt, majd a felkészítés végén a pitch zsűrije, valamint további szakmabeliek előtt mutatják be filmterveiket. A legígéretesebb projekt meghívást kap a 2020-as CineLink Industry Days-re, illetve a Studio Chelia utómunka felajánlását 4000 euró értékben.
Csáki László: Kék Pelikan
Csáki László Kék Pelikan című animációs dokumentumfilm-tervét Felszeghy Ádám producer mutatta be Szarajevóban. Az egész estés animációs dokumentumfilm a ’90-es évek nemzetközi vonatjegy-hamisítási lázát mutatja be három barát történetén keresztül, akik meghackelik a rendszert. A projekt elnyerte a Best Pack & Pictch díjat, vagyis meghívást kapott a 2020-as szarajevói fesztivál CineLink Industry Days című programjára. A Pack & Pitch másik győztese Ivan Koroman The Possessed filmterve Bosznia-Hercegovinából, mely a 4000 eurós utómunkát nyerte.
A Kék Pelikan legutóbb a Magyar Nemzeti Filmalap negyedszerre megrendezett Inkubátor Programján kapott 82 millió forintos támogatást.
A Szarajevói Filmfesztivál további magyar díjazottjairól a Filmhu oldalán olvashattok.