Írások animációs filmekről, hosszra, formára és nemzetiségre való tekintet nélkül

Dot & Line

Dot & Line

Munkásságáért Prima díjat kapott Ulrich Gábor

2024. november 27. - dotandline

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Bács-Kiskun Vármegyei Szervezete tizenkilencedik alkalommal adta át a vármegyei Prima díjakat. A díjazottak közt van Ulrich Gábor animációs rendező, képzőművész is.

A VOSZ elnöksége minden évben meghirdeti a Prima díj adományozását, amellyel Bács-Kiskun vármegye kulturális, tudományos, oktatási és sportéletének legkiválóbb képviselőit ismerik el a térségben működő vállalkozások támogatásával. A vármegyei Prima díj várományosait a beérkező jelölésekből az elnökség választotta ki szeptemberben tíz különböző kategóriában. A kiválók között a legkiválóbbak, azaz hárman kapnak vehettek át a rangos gálán Prima díjat, szintén a területi VOSZ elnökségének döntése alapján.

A kiválók között idén az irodalom, a képzőművészet és a sport kategóriák győztesei vitték haza a Prima díjat: a kunszentmiklósi versvándor, Tóth Péter Lóránt, Ulrich Gábor kecskeméti képzőművész és Suba Róbert kiskőrösi paralimpiai kajakozó kapták a díjakat. A fél millió forintot érő, bronzból készült szobor mellé idén először 1 millió helyett 2-2 millió forintnyi pénzösszeget vehettek át a díjazottak. Ulrich Gábor köszönőbeszédében elmondta, hogy a kortárs művészet a szellem szabadságának megélését adja az embernek.

ulrich_gabor_x_prima_dij.jpg

Ulrich Gábor animációs rendező, képzőművész (középen) és Mikulás Ferenc producer (jobbra) (Fotó: Bús Csaba)

Weninger Richárd, a VOSZ Bács-Kiskun Vármegyei Szervezetének elnöke kiemelte a díjazottak méltatása során: "Az Önök vállalkozásai is kiállták az idők próbáját. Több generáción keresztül átívelő vállalkozásaik sikerességében megmutatkozik, hogy a szívvel és lélekkel végzett munka olyan célok beteljesülése felé vezet, amelynek egy akadály sem állhatja útját."

Ulrich Gábor 1967-ben született Balázs Béla-díjas mozgóképművész, képzőművész a ’90-es évek óta alkot aktívan. Munkáira jellemző a kísérletezés, témáiban gyakran az emberi test organikus struktúrája jelenik meg, melyet képzőművészeti oldalról vizsgál. Mielőtt című kisfilmjével 2005-ben jelölték a rangos Cartoon d'Or díjra. Ulrich szerzői kisfilmjei számos neves fesztiválon versenyeztek, a 2020-ban bemutatott Dűne című kísérleti animációja például az Annecy-i Nemzetközi Animációs Filmfesztivál, vagy a Hirosimai Nemzetközi Animációs Filmfesztivál programjában is szerepelt. Rekonstrukt című legutóbbi animációja Weininger Andor festő és grafikus 100 éve fiókban maradt filmtervének megfilmesítése.

Forrás: BAON, Hírös.hu

süti beállítások módosítása