A Magyar Animációs Művészek Egyesületének (AA1) legújabb előadása február 25-én, szerdán 19 órakor lesz a Lumen Kávézó nagytermében. Az előadó Kecskés Csenge lesz, aki a NOVA című kisfilmjének alkotói folyamatáról fog beszélni. Az est moderátora B. Nagy Ervin animációs filmrendező (Cserebogarak széria), a részvétel ingyenes.
Február 25-én, szerdán 19 órától Kecskés Csenge NOVA című kisfilmjét vetítik a Lumen kávézó nagytermében, mely után a rendező előadást tart a film elkészítéséről, amiről a közönség is kérdezheti. Az előadás utáni beszélgetést B. Nagy Ervin animációs filmrendező fogja moderálni.
A hét és fél perces hosszúságú, digitális 2D animációs technikával készült NOVA témáját a napéjegyenlőség és a napfogyatkozás ihlette, és az emberi kapcsolatok, valamint a Nap és a Hold körforgása közötti hasonlóságról mesél. A rövidfilm Kecskés Csenge saját versének gazdag, kreatív vizuális megoldásokban és költői eszközökben bővelkedő feldolgozása. A kisfilm elnyerte a 30. Országos Diákszemle fődíját, valamint a Médiacentrum Debrecen különdíját a Malter filmfesztiválon. A film konzulens tanárai Hegedűs Tibor, Komlódi Judit, Országh Gábor és Váczi Lilla voltak.

Kecskés Csenge Debrecenben született, fél évig az ELTE programtervező informatika szakán tett kitérőt, majd visszatért szülővárosába és elvégezte a Medgyessy Ferenc Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum kétéves mozgókép- és animációtervező szakképzését. NOVA című filmje itt készült vizsgamunkaként. Több területen kísérletezett: énekelt, táncolt, bő tíz évig fuvolázott, később pedig egy rövid ideig foglalkozott színészettel is a Csokonai Színházban. Jelenleg az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem hallgatója tervezőgrafika szakon.
Kecskés Csenge: Így készült a NOVA
Időpont: 2026. február 25. szerda 19:00
Helyszín: Lumen Kávézó (1085 Budapest, Horánszky u. 5.)
A részvétel ingyenes.