Írások animációs filmekről, hosszra, formára és nemzetiségre való tekintet nélkül

Dot & Line

MOME animációk a Művészetek Völgyén

2015. július 22. - dotandline

A július 24. és augusztus 2. között megrendezett 25. Művészetek Völgyén nem csak BKF-es animációkat láthatnak az érdeklődők, hanem MOME-s alkotásokat is. A Design Terminál szervezésében minden nap déltől egészen hatig óránként látható egy félórás válogatás a Pajta moziban, mindegyik blokkban különböző rövidfilmekkel. Az első napon 16 és 18 óra között, az utolsón pedig 11 és 14 óra között kezdődnek a vetítések. A Pajta mozi befogadóképessége 20 fő. 

Az 56 animáció elsősorban gyerekeknek szól, a filmek nagy része gyerekdalokat dolgoz fel, ám a felnőttek se tántorodjanak el a filmektől. A válogatásban látható lesz többek közt az idei KAFF legjobb rövidfilm díját elnyerő Mese, a 11. KAFF szintén legjobb rövidfilm díjas alkotása, a Nyuszi és Őz (ezen kívül Vácz Péter Patakiskola című szösszenete is), valamint a Limbo Limbo Travel két rendezőjének, Zétényi Borinak és Kreif Zsuzsannának egy-egy tavalyi animációja (utóbbinak például a Hajmosás, ami már az említett film előképének is tekinthető). De ott lesz még például a Kíváncsiság kora rendezőjének, Tóth Lucának két korábbi filmje, a 12. KAFF legjobb forgatókönyvét elnyerő Gellár Csaba szintén két animációja és a 11. KAFF különdíjas rövidfilmjének, a Dipendenza alkotóinak több alkotása is.

Alább található a filmek részletes beosztása.  

design_terminal_udvar.jpg

 A 12:00 órás blokk

Tóth Luca: Libegő (01' 38")

B. Nagy Ervin & Kovács Márton & Nagy Márton: Patrick & Theo (15' 04")

Patrick and Theo official trailer from Patrick and Theo on Vimeo.

Végső Ágota: Négy nyulak (01' 21")

Bukta Zsolt: Felhőevő Dorottya (02' 14")

Pintér Márk: Hónapsoroló (01' 01")

Szász Enikő: Rettentő ébresztő (01' 51")

Jurik Kristóf & Tóth Luca: Mézes Mázos (02' 51")

Ringeisen Dávid: A Leander-völgyi ősember (02' 22")

Tímár Anna: Palacsinta (03' 01")

 

A 13:00 órás blokk

Gellár Csaba: Karima álom (01' 28")

Bertóti Attila: Mese (07' 39")

mese_bertoti_pannahm_1.jpg

Jurik Kristóf: Béka tangó (02' 43")

Gelley Bálint: Laci bátyám (02' 37")

Bakos Barbara & Horváth-Molnár Panna: Manófi (02' 08")

Bakos Barbara & Horváth-Molnár Panna: Lépcsőház (03' 39")

Gellár Csaba: Béka party (03' 11")

Tamás Iván: Hogyan keletkezett a világ (06' 17")

Hogyan keletkezett a világ? / How the World Began - TRAILER from Iván Tamás on Vimeo.

 

A 14:00 órás blokk

Máté András: Tengerecki Pál (02' 15")

Bognár Éva Katinka: Vanamit (02' 15")

Sára Petra: Bogárbál (01' 48")

Bakos Barbara: Kék őzek (02' 11")

Blue Deer/ Kék Őzek from barbarabakos on Vimeo.

Varga Petra: I Got Neighbours (03' 42")

varga_petra_i_got_neighbours01.jpg

Bárdos Attila: Szaloncukor lányok (01' 33")

Horváth-Molnár Panna: Majom (02' 05")

Nádas Tibor: Hogyan repüljünk? (02' 15")

Tompa Borbála: Ágóbágó álma (02' 28")

Hegyi Olivér & Szénási Marcell: Pörög-a-forog-a (02' 05")

Kreif Zsuzsanna: Hajmosás (02' 49")

Gyulai Panni: Dunnás (02' 36")

Kozmóczki Attila: Április hónapja (00' 56")

 

A 15:00 órás blokk

Bárdos Attila: Hókirály (07' 26")

Juhász Márk & Bárány Dániel & Felvidéki Miklós: Csellengők (02' 18")

Bakos Barbara: Igazi csata (01' 47")

Horváth-Molnár Panna: Csillagszedő (02' 32")

Bárdos Attila: Csokinyuszi Úrfik (01' 25")

Vácz Péter: Nyuszi és Őz (16' 17")

 

A 16:00 órás blokk

Bognár Éva Katinka: Nyúl tavaszi éneke (02' 01")

Bárdos Attila: Manóka (01' 34")

László Márk & Szabó Alex: Kicsi vagyok én (02' 38")

Bányai Zsuzsanna: Jókövérkirályfi (02' 02")

Réthi Gábor: Nagy mara (01' 32")

Ringeisen Dávid & Ruska László: Paper World (02' 39")

Paper World from ADC Awards on Vimeo.

Zétényi Borbála: Marci öltözik (01' 21")

Wonhaz Anna: Falun (10' 47")

wonhaz_anna_falun_01.JPG

Takács Barbara: Holderdő (01' 50")

Végső Ágota: Dorottya (02' 17")

 

A 17:00 órás blokk

Koska Zoltán: Gingalló (02' 35")

Bucsi Réka & Varga Petra: Mime Appetite (01' 33")

Mime Appétit from Reka Bucsi on Vimeo.

Klement Csaba: Ebihal (01' 45")

Bakos Barbara: Bárányok (02' 26")

Vácz Péter: Patakiskola (01' 52")

Streamschool (Patakiskola) from Péter Vácz on Vimeo.

Lanczinger Mátyás: All That Cats (04' 45")

All That cats from KEDD Animation Studio on Vimeo.

Bakos Barbara & Horváth-Molnár Panna: Sünbeszéd (01' 24")

Antali Gabriella: Becsinált leves (02' 15")

Végső Ágota: Monster Catch (06' 15")

Janoch Lívia: A matematikus szatyra (02' 04")

 

A 18:00 órás blokk (a 12:00 órás válogatás ismétlése)

Tóth Luca: Libegő (01' 38")

B. Nagy Ervin & Kovács Márton & Nagy Márton: Patrick & Theo (15' 04")

Végső Ágota: Négy nyulak (01' 21")

Bukta Zsolt: Felhőevő Dorottya (02' 14")

Pintér Márk: Hónapsoroló (01' 01")

Szász Enikő: Rettentő ébresztő (01' 51")

Jurik Kristóf & Tóth Luca: Mézes Mázos (02' 51")

Ringeisen Dávid: A Leander-völgyi ősember (02' 22")

Tímár Anna: Palacsinta (03' 01")

 

Forrás: Design Terminal

A bejegyzés trackback címe:

https://dotandline.blog.hu/api/trackback/id/tr177647298

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.